Esenyurt Musluk Tamiri

Musluk nedir? İçinde sıvı akışkan bulunan bir boru veya sıvı haznesine takılan açılıp kapatılabilen alete musluk denilir. Musluklar çok çeşitli alanlarda kullanılır. Bizi ilgilendiren sıhhi tesisatta suyun kontrolünü sağlayan musluk türlerine genel olarak su armatürü adı verilir. Esenyurt musluk tamircisi olarak yaşam alanlarında kullanılan her türlü musluk ve su bataryalarının tamirini ve montajını yapmaktayız.

Esenyurt musluk tamircisi

Esenyurt musluk tamircisi

Mutfak Muslukları Nasıl Çalışır

Mutfak muslukları tarihten günümüze kadar bir çok değişime uğrasada temel çalışma prensipleri aynıdır. Bir mutfak bataryası duvara montajlı yada mutfak tezgahına montajlı olabilir. Mutfak musluklarına sıcak ve soğuk su tesisatı bağlıdır iki yönlü kumanda edildiklerinden ister sıcak su ister soğuk su istenirsede sıcak ve soğuk suyu karıştırarak istenen derecede su kullanımı sağlarlar. Esenyurt musluk tamircisi olarak evlerinizde bulunan aç kapa,çevirmeli gibi bir çok mutfak bataryası sorunlarınızda Esenyurt musluk tamir hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Banyo Bataryaları ve Kullanım Amaçları

Esenyurt musluk tamir servisi olarak banyo musluklarından kısaca bahsedelim. Tıpkı mutfak bataryasında olduğu gibi banyo musluklarınada tesisatın sıcak ve soğuk suyuna montaj edilir. Mutfak bataryalarından ayıran en önemli özelliği,sıcak soğuk su kumanda kolununa ek olarak üzerinde suyu duş başlığına yönlendirmeye olanak sağlayan ek bir kol daha bulunur. Banyo bataryaları günümüzde diyebilirizki onlarca çeşidi bulunmaktadır. Her birinden tek tek bahsetmemiz mümkün değildir fakat markası modeli ne olursa olsun Esenyurt musluk tamiri ustalarımız her türlü banyo bataryasının tamirini yapmaktadır.

Klozet ve Tahalet Muslukları ve Çeşitleri Nelerdir

Tüm klozet yada rezervuar sistemlerinde Türkiye standartlarına göre 2 adet taharet musluğu bulunmaktadır. Bunların biri rezervuar tankını doldurmak için kullanılır rezervuarda arıza olmadığı sürece süreklı açık konumdadırlar. Diğeri ise tahalet musluğudur bu musluk klozet kullanımı sonrasında klozet taharet çubuğuna su kontrolünü sağlar. Gömme klozet musluklarında taharet musluğu iki çeşittir gizli taharet musluğu denilen modelde duvarda musluğun sadece çevirme yerini görebiliriz. Musluğun taharet çubuğuna suyu ileten boru duvar yada fayans içinde gizlidir. Diğer gömme klozet taharet musluğu ise standarttır normal klozetlerdeki gibi taharet musluğuından taharet çubuğuna giden hortum açıkta görülür. Gizli taharet muslukları estetik olarak güzel görünürler fakat tamir ve parçaları normal sistem taharet musluklarına göre biraz daha zor ve fiyatları yüksektir. Esenyurt klozet tamircisi teknik ustalarımız sizlere yine her türlü klozet musluğu arızalarında hizmetinizde olacaktır. Dilediğiniz gün yada saatte Esenyurt su tesisatçısı yardıma hazır.