Esenyurt Petek Temizleme

Esenyurt Petek temizleme

ESENYURT PETEK TEMIZLEME

Peteklerde bulunan su kombi ile ısıtılır. Evinizi ısıtan ise peteklerdir. Eğer peteklerinizde kireçlenme oluşmuşsa, bu durumda petekler eviniz ısıtamaz. Ayrıca suyun içinde bulunan atık maddelerde birikerek vanaların tıkanmasına yol açabilir. Bu kışın ısınmanıza daha fazla engel olur. Tesisatçılar petek temizleme işlemini farklı yollarla yapabilir. Eğer Esenyurt petek temizleme servisimize ulaşırsanız, güncel yöntemlerle petek temizliği yaptırabilirsiniz. Öyle petekleri yerinden sökerek temizlik yapan firmalara rağbet etmeyin. Çünkü hem peteklerin garantisi biter, hem de peteklerin içine fazla oksijen gireceği için paslanma sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda en başarılı yöntem petekler sökülmeden petek temizleme makinesi kullanmak ve peteklerin içini petek temizleme kimyasalı ile temizlemektir. Bu yüzden ısınma sorunu yaşamamak için, kış gelmeden bu yöntemle peteklerinizi temizletmenizi tavsiye ederiz.

Petek temizliği neden yapılmalı?

Günümüzde hala petek temizliği yapılması gerektiğini tam olarak bilmeyen kişiler bulunmaktadır. Bu yüzden kışın ısınma sorunuyla karşılaşırlar. Yaşam alanlarını ısıtmak için kalorifer tesisatı kullanan, kombi kullanan kişiler ısınmayı petekler ve içinde bulunan suyla sağlayabilir. Kombi suyu ısıtmalı, peteklerde evinizi ısıtmalıdır. Kombi ısıttığı suyu pompa ile sirküle etmekte ve peteklerin evinizi ısıtması sağlanmaktadır. Peteklerde suyun etkisiyle kireçlenme oluştuysa, içinde atıklar biriktiyse bu suyun dolaşımına engel olur. Zamanla suyun etkilerini evinizde ısınma sorunu olarak yaşarsınız. Çamur kalıntıları, tortular, kireç tabakası peteklerinizin için harap eder. Aynı çaydanlığınızda oluşan kireç tabası gibi düşünün. Kireçlenmiş bir çaydanlıkta suyu nasıl geç kaynatıyorsanız, daha fazla yakıt tüketiyorsanız, kalorifer tesisatınızda aynı etkilere maruz kalır. Petekleriniz bundan olumsuz etkilendiği gibi, borular ve vanalarda etkilenir. Kış aylarında yaşanan ısınma sorunlarının başında petek temizliğinin yapılmamış olması gelir. Bu yüzden Esenyurt petek temizleme servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizi kışa en iyi şekilde hazırlayalım. Peteklerinizi belirli dönemlerde temizleyerek, kışın ısınma sorununa engel olalım.

Petek temizliğinde nelere dikkat etmelisiniz?

Petek temizliği için destek alacağınız firmanın hangi yöntemi kullanacağını öğrenmelisiniz. Bu konuda firmalar farklı yöntemle petek temizliği yapabilir. Kimisi peteklerin içindeki suyu boşaltır, petekleri sökerek tazyikli su ile temizlemeye çalışır. Bu hem tesisatçı açısından, hem de sizin açınızdan oldukça zahmetlidir. Bu yüzden peteklerinizi bu yöntemle temizletmeyin. Üstelik bu yöntemin uygulanması sadece peteklerin temizlenmesini hedefler. Bu durumda kalorifer tesisatının borularında, vanalarında kireçlenme etkisi devam eder. Bu yüzden Esenyurt petek temizleme servisimizden destek almanızı öneririz. Petek temizleme makinesiyle peteklerinizi yerinden sökmeden temizleyelim. Petek temizleme kimyasalı sayesinde sadece petekleri değil, vana ve boruları da temizleyelim. Bu yöntem kullanıldığında, petekleriniz yeni takılmış gibi temizlenir. Esenyurt petek temizliği servisimiz müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Bu yüzden güncel yöntemleri kullanmaya dikkat ederiz. Ustalarımız peteklerinizi yerinden sökmeden yaklaşık 1 saat içinde temizlemiş olur.